200 балів з української мови та історії: випускниця Христина Дехтяренко – серед найкращих на НМТ

200 балів з української мови та історії: випускниця Христина Дехтяренко – серед найкращих на НМТ
  • Українська мова та історія України – два предмети, які Христина Дехтяренко, випускниця тернопільської школи №3, склала на максимум.
  • Дівчина пригадує, як саме готувалася до тесту, що допомогло їй у навчанні, і додає: незалежно від отриманих балів, варто не знецінювати себе – адже часто результат залежить не лише від знань, а й від обставин, у яких доводиться складати іспит.

У навчальному закладі і радіють успіхам учнів. Там наголошують, такі випускники – їхня гордість, приклад для наслідування й доказ того, що наполегливість завжди приносить свої плоди. І бажають, аби цей успіх стане лише першим кроком на великому шляху зростання. 

НМТ – лише чергова сходинка життя

Про те, що наприкінці школи очікують іспити і їх треба скласти добре, Христина Дехтяренко розуміла ще з п’ятого класу. Тому впродовж усіх років старанно навчалася, намагалася засвоїти весь шкільний матеріал, а чого не вистачало – дізнавалася з відкритих джерел. Дівчина говорить, що таке ставлення до іспитів – не про відповідальність, а про бажання полегшити собі життя у майбутньому. Адже не любить залишати все на останній момент.

Відео дня

– Люди, які впродовж усіх 11 років не вчили шкільний матеріал, не розвивалися, – їм буде важко підготуватися до НМТ. На власному досвіді я відчула: якщо вчитися, якщо вчасно засвоювати матеріал, який вчителі дають дозовано, то за рік до тестування достатньо лише повторювати і перевіряти рівень знань тестами за різні роки. З нуля довелося вчити параметри, бо їх не було в шкільній програмі, та ще кілька тем. Але якщо це три-п’ять тем – простіше, ніж уся програма з чотирьох предметів, – говорить дівчина.

Українською та англійською мовами дівчина добре володіє, тож готувалася самостійно. А щоб краще відчути атмосферу іспитів і зрозуміти, на які теми треба більше звертати уваги, – відвідувала різні олімпіади й конкурси. Як результат – має 200 балів з української мови і 183 з англійської.

– Я дуже люблю читати, тому знання словотвору, пунктуації, вживання різної лексики бралося, зокрема, звідти. Коли пропонували йти на різні конкурси, олімпіади – не відмовлялася, але робила це не задля перемог чи призових місць, а щоб випробувати свої сили. Вдячна Ользі Василівні, яка завжди допомагала мені. Під час підготовки ми більше працювали над винятками, проблемними темами – без загальної бази. Тому раджу школярам не відмовлятися від участі у конкурсах чи олімпіадах. Ви сходіть, спробуйте, відчуйте атмосферу – це гарний тренінг витримки та ваших знань, – радить Христина.

Історія – про цікавість, а математика – про витримку

А ось з історією України та математикою було трохи важче, тож довелося звернутися до репетиторів. І, як показав результат, недаремно: історію Христина склала на 200 балів, а математику — на 180.

– Математика дається мені не так просто. Я люблю розв’язувати задачі, приклади, знаходити рішення, але коли трапляються завдання без чіткого шаблону — гублюся, треба більше часу. Це і стало головною складністю на іспиті — не встигла виконати одне завдання. А ось з історією було інакше: мені пощастило з репетиторкою, яка розповідала все настільки захопливо, ніби сама була свідком подій. Коли матеріал подають не як набір дат і фактів, а як живу розповідь — він краще запам’ятовується. І на самому тесті це допомогло, адже там чимало логічних завдань: не лише «що і коли», а й «чому» чи «хто з ким мав конфлікти». Це цікаво й дає змогу краще зрозуміти суть історичних процесів, а отже — мати більше правильних відповідей, – говорить випускниця школи №3.

Дівчина радить звертати увагу не лише на дати, локації та події, а й на портрети історичних постатей, карти, монети та пам’ятки архітектури.

– Особливо уважним варто бути у завданнях на послідовність. Якщо не знаєш хоча б однієї точної дати — легко помилитися, а це мінус чотири бали. У мене, наприклад, були дві події з одного року: одна відбулася на початку літа, а інша – наприкінці, і це могло вплинути на результат. Але логіка мене не підвела. Щоб краще запам’ятати пам’ятки, монети, портрети діячів — раджу друкувати світлини й чіпляти їх на стіну або ставити на стіл, щоб постійно були перед очима. А ще дуже допомагають онлайн-вікторини — це і спосіб перевірити знання, і потренувати уважність, – додає тернополянка.

Христина обожнює українську та іноземні мови й усе, що пов’язане з ними. І хоча під час складання НМТ з англійської виникали труднощі, це її не зупиняє. Вона впевнено каже, що хоче поєднати життя з іноземною філологією. Попереду — вступ, новий етап життя й багато викликів. Але Христина налаштована рішуче: якщо працювати, не боятися помилок і вірити в себе — усе обов’язково вдасться.

Читайте також:

Англійська як поклик душі: випускниця з Тернополя отримала 200 балів на НМТ та поділилася секретами

200 балів — це про щоденну працю, а не удачу! Історія успіху випускниці Поліни Тичинської

Без репетиторів і з вірою в себе: випускник Ілля Войтович розповів, як отримати максимальні бали на іспитах

Випускниця з Козови отримала максимальний бал з математики на НМТ

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (5)
  • Читач41
    Читач41 3 години тому

    Якщо у батьків є смалець в голові, то діти будуть навчатися у Києві, Харкові, Львові, але не в Тернополі! Бо Тернопільські виші - то кінець кар'єрі і життєвим надіям. Болото, до того ж провіціяльне, затягує. Повільно, але впевнено.
  • Iryna Martsynyuk
    Молодчина
  • Марія Бежук
    Молодець!
  • Anna Saturska
    Вітаю з чудовими результатами, Христинко! Молодець! 💐

keyboard_arrow_up